Portale społecznościowe – idealny dowód w sprawie rozwodowej

Portale społecznościowe takie jak Facebook, na którym się skupimy, są wręcz idealnym dowodem w sprawie rozwodowej. Do tego mogą służyć wydrukowane wiadomości, komentarze czy zdjęcia, które udostępniamy.

Wyjaśnię sprawę rozwodową na przykładzie. Małżeństwo Kowalskich (nazwisko jest wymyślone więc każdy może się z nim utożsamiać) ma swoje profile na Facebooku i Pani K z Panem K rozwodzą się, mają dzieci i Pan K musi płacić alimenty, jednakże mówi, że nie ma pieniędzy. Kilka dni po rozprawie Pan K umieszcza zdjęcie, gdzie jest z inną kobietą na zdjęciu na wakacjach. Pani K złożyła wniosek o alimenty z dowodem, czyli to zdjęcie. Dlatego należy jednak uważać co się publikuje oraz pisze ze względu na to, że drugi partner może to wykorzystać. Nie można tworzyć fałszywych kont, ponieważ grozi to karą pieniężną.

Kolejnym przykładem jest sytuacja, w której Pan Lewandowski (sytuacja z nazwiskiem jak wyżej) jest osądzony o zdradę, ponieważ żona pana L ma dostęp do konta i zobaczyła dość interesującą i pikantną rozmowę swojego męża ze swoją przyjaciółką/znajomą/koleżanką z pracy gdzie umawiają się na wieczór. Pani L wydrukowała rozmowę, poszła na miejsce i przyłapała na „gorącym” uczynku. Takie dowody są jak najbardziej odpowiednie do składania wniosku o rozwód w trybie natychmiastowym, gdzie małżonek jest wyłącznie winny o rozpad małżeństwa, dodatkowo może być wniosek o alimenty.